Pozvánka na přednášku - J. Litwak: "Sociálně angažované divadlo a strach z odlišnosti a z proměny společnosti"

1. Únor 2017 - 16:44 -- Miroslav Šipula
Jessica Litwak
Pondělí, 20. Únor 2017 - 11:30

Jessica Litwak,

newyorská režisérka, dramatička, herečka a aktivistka usilující o mírová řešení konfliktů na globální i místní úrovni, o vstřícnost vůči menšinám a genderovou rovnost uvede

v pondělí 20. února 2017, od 11:30
v atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Joštova 218/10, Brno

přednášku s diskusí na téma:
Sociálně angažované divadlo a strach z odlišnosti a z proměny společnosti

Přednáška je o divadelním přístupu k otázkám a strachům, které vyslovují místní lidé jako odezvu na aktuální situaci ve světě.

Program v angličtině, s tlumočením do češtiny.

Projekt je podpořen programem U.S. Arts Envoy, který hradí Ministerstvo zahraničí USA prostřednictvím Velvyslanectví USA v Praze.

---
Jessica Litwak (www.jessicalitwak.com) je registrovaná terapeutka a kvalifikovaná lektorka playback divadla, psychodramatu, sociodramatu a divadla utlačovaných. Je uměleckou ředitelkou H.E.A.T. Collective (www.heatcollective.org) a New Generation Theatre Ensemble (www.ngte.org). Vyučovala a hrála v mnoha divadlech a na univerzitách v USA i jinde ve světě (v Iráku, Libanonu, Indii, Palestině, Izraeli, Turecku, Maďarsku, Egyptě, Spojeném království a Itálii). Litwak je klíčovou členkou Theatre Without Borders a držitelkou Fulbrightova stipendia.