Výzkum postojů k očkování dětí

Zapojit se do výzkumu

Cílem výzkumu je prozkoumat postoje k povinnému i nepovinnému očkování dětí a zkušenosti s ním spojené. Zapojit se mohou rodiče dětí do 10 let věku. Výzkum je realizován ve spolupráci Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy. Můžete se zapojit i vy!

Po ukončení výzkumu budou na této stránce dostupné výsledky jak účastníkům výzkumu, tak i široké veřejnosti.

Zapojit se do výzkumu

V rámci výzkumu se vás budeme ptát na poměrně podrobné informace o očkování vašeho dítěte (načasování očkování; jednotlivé nemoci, proti kterým je dítě očkováno apod.). Je-li to možné, vezměte si k ruce nějakou pomůcku, která vám pomůže si na jednotlivá očkování dítěte co nejlépe vzpomenout (například očkovací průkaz, diář apod.). U každého očkování se Vás budeme ptát, jak moc si jste svými odpověďmi jisti. Nevadí tedy, pokud si na některá očkování přesně nevzpomenete.

Jelikož chceme porozumět kontextu Vašich zkušeností s očkováním a názorů na něj, budeme se ptát i na pár otázek o vás jako rodičích, o vašich zkušenostech s lékařem atd. V žádné části dotazníku ale nepokládáme otázky, na základě kterých by bylo možné Vás nebo vaše dítě identifikovat. Dotazník je tak zcela anonymní, každou otázkumu můžete kdykoli přeskočit.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info