Vyhlášení Soutěže studentských psychologických prací 2023

17. 1. 2023

Katedra psychologie FSS MU vyhlašuje další ročník Soutěže studentských psychologických prací.

Po loňských zkušenostech s hodnocením a prezentací nezkrácených verzí prací jsme se rozhodli u této formy zůstat. Chápeme, že zkracování připravených odborných prací do soutěžních textů s výrazně omezeným rozsahem není žádná slast, a tak vám i letos nabízíme možnost soutěžit ve školním kole s plnými verzemi prací, na nichž jste usilovně pracovali.

Pokud tedy např. máte připravenou nebo úspěšně obhájenou bakalářskou práci, kvalitní individuální nebo týmovou seminární práci, s níž byste se nebáli vystoupit na odborném fóru a pro níž byste rádi získali kvalitní zpětnou vazbu, nečeká vás v prvním kole žádná zásadní transformace práce. Samozřejmě, pokud usoudíte, že si např. po bakalářské obhajobě váš text ještě drobná nebo větší vylepšení zaslouží, nic vám v tom nebrání.

Pro vítěze máme připravena stipendia v hodnotě 3000 Kč za první, 2000 Kč za druhé a 1000 Kč za třetí místo. Porota také zváží, které práce budou katedru reprezentovat v mezinárodním kole soutěžní konference s názvem Mezinárodní studentské psychologické dny v Bratislavě. Šance na úspěch rozhodně máme. Naposledy např. předloni v loňské Mgr. sekci soutěže vyhrál náš student Bc. Daniel Vokál, loni Bc. Michaela Geržičáková získala 2. místo a na podnět soutěžní poroty i Cenu Inocence Arnošta Bláhy udělovanou Fakultou sociálních studií. Předpokládané termíny a podmínky obou soutěžních kol najdete níže. Po dobu soutěže budete omluveni ve výuce. Pro propagační účely soutěže budou soutěžní práce (popř. i reportážní fotografie) zveřejněny na webu/facebooku katedry.

A jak se přihlásit? Pro tento účel použijte prosím adresu: psychosoutez(zavináč)gmail.com

Kdykoliv do pátku 17. 2. 2023 (= pátého dne výuky v jarním semestru) pošlete na tuto adresu prosté oznámení, že se soutěže hodláte zúčastnit. Budete námi kontaktováni a domluvíme se na technických podrobnostech o způsobu odevzdání práce. Povšimněte si prosím, že od tohoto data zbývá k odevzdání práce už jen krátká doba. Proto je vhodné přihlásit se raději dříve. Každopádně by vážní zájemci měli být v průběhu posledních dvou týdnů před odevzdáním práce připraveni bez prodlení reagovat na naše zprávy a vyžádané podklady.

Další důležité informace o soutěži a případné změny budou avizovány na stránkách katedry. Sledujte proto v případě zájmu články na toto téma.

Těšíme se na zajímavé práce!

Za katedru psychologie organizátor školního kola soutěže a kontaktní osoba
Miroslav Šipula

Předpokládaný harmonogram

Školní kolo soutěže 2023

termín

akce

pátek 17. 2. 2023
(první výukový týden JS)

termín pro přihlášení do soutěže – oznámení na adresu psychosoutez@gmail.com

pátek 24. 2. 2023
(druhý výukový týden JS)

termín pro odevzdání soutěžní práce

Obsahová struktura: ve struktuře IMRAD (úvod, metoda, výsledky, analýza a diskuse, závěr)
Formální šablona: /do/fss/sablona_zaverecne_prace/?lang=cs (bez bibliografického záznamu, poděkování, čestného prohlášení, obsahu a rejstříku)

pátek 10. 3. 2023
(čtvrtý výukový týden JS)

školní kolo soutěže

MSPD 2023

termín

akce

30. 3. 2023

termín pro závaznou přihlášku na MSPD2023 a odeslání soutěžní práce

(vyplnění přihlášky za každého účastníka: 1x Bc. sekce, 1x Mgr. sekce, 1x porotce zvlášť)
pokyny budou upřesněny dle sdělení organizátora

bude upřesněno podle sdělení organizátora

termín pro zaslání prezentací

pokyny budou upřesněny dle sdělení organizátora

26. – 27. 4. 2023

„Medzinárodné študentské psychologické dni, Fakulty psychológie Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, http://www.paneurouni.com, https://www.paneurouni.com/fakulta-psychologie/

Kontaktní osoba: PhDr. Veronika Boleková PhD.
Odborný asistent, Ústav klinickej psychológie

E-mail: veronika.bolekova@paneurouni.com

Mezinárodní kolo soutěže bývá rozděleno na dvě sekce – bakalářskou a magisterskou. V každé sekci bývají vyhlášeny vítězné práce.