Vyhlášení Soutěže studentských psychologických prací 2022

18. 1. 2022

(Letos s jednou novinkou – bez potřeby zkracování textů ve školním kole!)

Soutěž studentských psychologických prací letos přichází s jednou výraznou novinkou. Chápeme, že zkracování připravených odborných prací do soutěžních textů s výrazně omezeným rozsahem není žádná slast a tak vám nabízíme možnost soutěžit ve školním kole s plnými verzemi prací, na nichž jste usilovně pracovali. Věříme, že tento krok výrazně sníží zátěž při přípravě na soutěž a přispěje ke zvýšení počtu přihlášených.

Pokud tedy např. máte připravenou nebo úspěšně obhájenou bakalářskou práci, kvalitní individuální nebo týmovou seminární práci, s níž byste se nebáli vystoupit na odborném fóru a pro níž byste rádi získali kvalitní zpětnou vazbu, nečeká vás v prvním kole žádná zásadní transformace práce. Samozřejmě, pokud usoudíte, že si např. po bakalářské obhajobě váš text ještě drobná vylepšení zaslouží, nic vám v tom nebrání.

Pro vítěze máme připravena stipendia v hodnotě 3000 Kč za první, 2000 Kč za druhé a 1000 Kč za třetí místo. Porota také zváží, které práce budou katedru reprezentovat v mezinárodním kole soutěžní konference s názvem Mezinárodní studentské psychologické dny v Olomouci. Šance na úspěch rozhodně máme. Naposledy např. v loňské Mgr. sekci soutěže vyhrál náš student Bc. Daniel Vokál. Předpokládané termíny a podmínky obou soutěžních kol najdete níže. Po dobu soutěže budete omluveni ve výuce. Pro propagační účely soutěže budou soutěžní práce zveřejněny na webu/facebooku katedry.

A jak se přihlásit? Pro tento účel použijte prosím adresu: psychosoutez(zavináč)gmail.com

Kdykoliv do pátku 18. 2. 2022 (= pátého dne výuky v jarním semestru) pošlete na tuto adresu prosté oznámení, že se soutěže hodláte zúčastnit. Budete námi kontaktováni a domluvíme se na technických podrobnostech o způsobu odevzdání práce. Povšimněte si prosím, že od tohoto data zbývá k odevzdání práce už jen krátká doba. Proto je vhodné přihlásit se raději dříve. Každopádně by vážní zájemci měli být v průběhu posledních dvou týdnů před odevzdáním práce připraveni bez prodlení reagovat na naše zprávy a vyžádané podklady.

Další důležité informace o soutěži a případné změny budou avizovány na stránkách katedry. Sledujte proto v případě zájmu články na toto téma.

Těšíme se na zajímavé práce!

Za katedru psychologie organizátor školního kola soutěže a kontaktní osoba

Miroslav Šipula

Školní kolo soutěže:

termín

akce
(místnost bude upřesněna, v případě pandemických omezení online)

pátek 18. 2. 2022
(první výukový týden JS)

termín pro přihlášení do soutěže – oznámení na adresu psychosoutez@gmail.com

pátek 25. 2. 2022
(druhý výukový týden JS)

termín pro odevzdání soutěžní práce
Obsahová struktura: ve struktuře IMRAD (úvod, metoda, výsledky, analýza a diskuse, závěr)
Formální šablona: /do/fss/sablona_zaverecne_prace/?lang=cs (bez bibliografického záznamu, poděkování, čestného prohlášení, obsahu a rejstříku)

čtvrtek 10. 3. 2022
(čtvrtý výukový týden JS)

školní kolo soutěže
(na úpravu vítězných prací do soutěžní podoby MSPD2022 po školním kole soutěže zbývá 21 dnů)

MSPD 2022

termín

akce

31. 3. 2022 do 18:00

termín pro závaznou přihlášku na MSPD2022 a odevzdání soutěžní práce

(vyplnění přihlášky za každého účastníka: 1x Bc. sekce, 1x Mgr. sekce, 1x porotce zvlášť)

„Soutěžní práce je třeba odevzdat do pátku 31. 3. 2022 do 18:00, a to ve formátu doc/docx a zároveň ve formátu pdf. Každý student odešle práci v obou formátech, a to na email mailto:stepan.komrska01@upol.cz

Název souboru bude obsahovat jméno autora/autorů, dále název fakulty a univerzity, a to v následujícím tvaru: Příjmení Jméno Zkratka_názvu_fakulty_Zkratka_názvu_univerzity (př. Rychlá Jana FF UPOL.doc/Rychlá Jana FF UPOL.docx; Rychlá Jana FF UPOL.pdf). Přijetí práce bude potvrzeno emailem.“

24. 4. do 12:00

termín pro zaslání prezentací

„Autoři prací si připraví prezentaci ve formátu ppt/pptx, pdf nebo Prezi. V zájmu zajištění bezproblémového technického průběhu soutěže soutěžící zašlou připravenou prezentaci e-mailem (mailto:stepan.komrska01@upol.cz) do 24. 4. do 12:00.

Každý soutěžící bude mít 15 minut na prezentování své práce, z toho 10 minut připadá na samotnou autorskou prezentaci a zbylých 5 minut tvoří čas na diskuzi. Nejpozději týden před konáním soutěže budou soutěžící informováni o harmonogramu konference (prezentací).

28. 4. – 29. 4. 2022

„Mezinárodní psychologické dny 2022“, Katedra psychologie Univerzity Palackého v Olomouci, https://www.mspd.upol.cz

Mezinárodní kolo soutěže bude rozděleno na dvě sekce – bakalářskou a magisterskou. V každé sekci budou vyhlášeny vítězné práce.