Nové výzkumy na katedře

Právě jsme spustili dva výzkumné projekty. Oba se týkají aktuálních témat, které rezonují v naší společnosti; jde o Výzkum postojů k povinnému i nepovinnému očkování dětí a Výzkum postojů k současné epidemii.

12. 3. 2021 Zuzana Masopustová

Podrobnější informace o obou výzkumech

Postoje k očkování dětí

Spustili jsme výzkum o zkušenostech s očkováním dětí a postojích k němu. Zajímají nás zkušenosti rodičů dětí do 10 let s povinným i nepovinným očkováním dětí a s komunikací s lékařem.

Očkování se stalo v posledních letech tématem mnoha diskuzí. Mediální obraz tuto tematiku vykresluje poněkud černobíle a dělí lidi na odpírače očkování a propagátory. Coby psychologové tušíme, že postoje i ke kontroverzním tématům bývají mnohem barvitější a pro každého trochu jiné. Tušíme, že pro mnohé rodiče téma očkování ani nijak kontroverzním být nemusí. Zajímá nás tedy, jaké postoje rodiče k očkování dětí mají a s jakými zkušenostmi jsou jejich postoje spojeny.

Po ukončení projektu budou všechny výsledky dostupné široké veřejnosti; sledujte stránku výzkumného projektu!

Zapojit se do výzkumu

Postoje k pandemii COVID-19

Mezi hlavními zprávami médií se denně objevuje pandemie koronaviru, epidemie významně ovlivnila životy nás všech. Na každého ale celá situace a protipandemická opatření dopadají trochu jinak. Lišit se mohou i naše postoje k různým opatřením, způsoby, jakým na epidemii reagujeme a jak se chováme. Rádi bychom postojům a zkušenostem lidí napříč celou společností více porozuměli. 

V rámci výzkumu se zaměřujeme na aktuální témata spojená s pandemií, zajímají nás postoje lidí k opatřením proti šíření infekce, k očkování, ale i dosavadní zkušenosti s pandemií a jejími dopady.

Po ukončení projektu budou všechny výsledky dostupné široké veřejnosti; sledujte stránku výzkumného projektu!

Zapojit se do výzkumu


 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info