Sportovní psychologie na katedře psychologie FSS MU

31. 1. 2018

Z médií určitě slyšíte, že si čím dál více sportovců pochvaluje spolupráci s psychologem, a že roste počet psychologů spolupracujících s individuálními sportovci i se sportovními týmy. V České republice se sportovní psychologii věnuje málo odborníků, ale zdá se, že je to odvětví, které v příštích letech čeká boom. Katedra psychologie na tuto situaci reaguje a bere v potaz i přání některých studentů, kteří v minulých letech stáli o předmět zaměřený na sportovní psychologii. V podzimním semestru proto nabízíme nový bakalářský povinně volitelný předmět vyučovaný v anglickém jazyce  "Sport Psychology" (kód PSY290).

Bude se jednat o předmět zaměřený na praxi a techniky využívané ve sportovní psychogii. Vyučovat jej bude Kateřina Kudláčková Vejvodová, M.S. Kateřina vystudovala bakalářskou psychologii na Kansas State University, navazující magisterské studium zaměřené na sportovní psychologii na Florida State University a absolvovala výcvik v Gestalt koučinku. Má praxi jako tenisová trenérka v USA a sedm let jako sportovní psycholožka.

Věříme, že oceníte rozšiřování nabídky praktických předmětů v bakalářské psychologii, zvýšení počtu předmětů v angličtině i zapojení vyučujících s praxí ze zahraničí.