Pomoc lidem bez domova: ještě jedno dobrovolnictví na FSS MU

Současná pandemie si nevybírá. Existují ovšem skupiny, které jsou riziku vystaveny přeci jen víc. Velmi náročná je současná situace pro lidi bez domova. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Magistrát města Brna a společnost Podané ruce o. p. s. se proto rozhodly zaměřit své úsilí v boji proti šíření tohoto virového onemocnění právě na skupinu lidí bez domova. Jak bude spolupráce fungovat?

11. 4. 2020 Bohuslav Binka

Bez popisku

V Brně na ulici Vlhká vznikne denní stacionář, který povede společnost Podané ruce. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity zabezpečí dobrovolníky a Magistrát poskytne nejen zázemí a stravování, ale postará se také o bezpečnost klientů i pracovníků.

Abychom mohli lidem bez domova (tím i celé společnosti) podat tuto pomocnou ruku, prosíme o následující:

  • Pokud jste studenti naší fakulty, naší univerzity či jakékoliv jiné školy a máte chuť jednou týdně pět (a klidně i více) hodin činit něco smysluplného a něco se i naučit, zvažte, prosím, možnost stát se dobrovolníkem a podpořit dobrou věc. Pokud nestudujete, ale máte čas i chuť, přihlaste se také!
  • Jednoduše zavolejte na číslo 777 132 167 nebo napište na binka@fss.muni.cz nebo isova@fss.muni.cz a my vám rádi poskytneme vše podstatné - zaškolíme vás, pomůžeme naplánovat vaše zapojení do projektu, poskytneme podporu.
  • Naše dobrovolnická práce začne příští týden v pátek 17. dubna. Každý den budou fungovat dvě směny – první od 9:00 do 14:00, druhá od 14:00 do 19:00.

Kromě zaškolení, odborné supervize a podpory proděkana pro vnitřní a vnější komunikaci dostanete také:

  • Uznání odpovídajícího počtu hodin jako součást praxe (pokud jste z Katedry sociální politiky a sociální práce nebo z Katedry psychologie).
  • V případě, že nebude Vaše činnost uznaná jako praxe, pak si budete moci (pokud nasbíráte 20 a více dobrovolnických hodin) zapsat předmět, za který následně dostanete 2 kredity typu C
  • Stravování ve dnech, kdy se dobrovolnicky zapojíte (svačinu a oběd pro první směnu, svačinu a večeři pro druhou směnu)
  • Kapesné ve dnech, kdy se dobrovolnicky zapojíte

Věřím, že společně můžeme udělat něco, co dává smysl. Děvět fakult, jedna univerzita a trochu toho smyslu :-) !

Masarykova univerzita.

A samozřejmě veliké díky na Magistrát města Brna a Podaným rukám!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info